gübeş kremi süren çocuk
Öneriler

Güneş Kremi Tavsiyeleri: Bu Yazın En Popüler Kore Güneş Kremleri

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte birçok kişi, tatil planları yapmaya başlar. Bu planlar da elbette ki bazı ihtiyaçları beraberinde getirir. Mayolar, havlular, terlikler, yazlık giysilerin yanında söz konusu ihtiyaçların en önemlilerinden biri de güneş kremidir. Çünkü güneş kremleri, sadece daha hoş şekilde bronzlaşmayı sağlamaz. Ayrıca cilt sağlığı açısından da son derece önemlidir. Dolayısıyla uzmanlar, sadece yazın tatildeyken değil gündelik hayatta da bu ürünlerin kullanılmasını şiddetle tavsiye eder.

Kore çıkışlı kozmetik ürünlerinin son dönemde ciddi bir popülerlik kazandığını söyleyebilriz. Bununla birlikte artık Kore güneş kremlerinin hem Türkiye’de hem de tüm dünyada sıklıkla tercih edildiğini görüyoruz. Biz de yaz günlerinde size yardımcı olmak adına Kore markası güneş kremi çeşitlerini inceleyeceğiz. Genel olarak bu ürünlerin neden önemli olduğuna geniş bir pencereden bakacağız. 

Neden Güneş Kremi Kullanmalıyız?

Güneş ışınları, her ne kadar sağladığı enerjiyle Dünya’daki yaşamın kaynaklarından biri olsa da fazla maruz kaldığınızda insan sağlığı açısından son derece tehlikelidir. Öyle ki güneşin zararlı ışınları, başta cilt kanseri olmak üzere pek çok önemli hastalık riskini beraberinde getirir. Bu tehlikelerden korunmanız için güneş kremi kullanmanız oldukça önemlidir. Peki, güneş kremi tam olarak hangi faydaları sağlar?

 • Yüksek radyasyon riski taşıyan UVA ve DNA yapısını bozabilen UVB ışınlarının oluşturduğu risklerini en aza indirerek cilt kanseri riskini önemli ölçüde azaltır.
 • Ciltte kırışıklık ve ince çizgilerin oluşmasının önüne geçer.
 • Melanin pigmentinin salgılanmasını sınırlayarak deri yüzeyinde lekelerin oluşmasını engeller.
 • Özellikle tatilde oluşabilen cilt yanıklarını önler.
 • Ciltte oluşabilecek su kaybını en aza indirerek kurumaya bağlı olarak ortaya çıkabilen istenmeyen durumları ortadan kaldırır.
 • Elastikiyet sağlayan kolajen ve hyaluronik asidin dengesini sağlayarak cildin genç

kalmasına destek olur.

Tüm bu risklerden korunmanız adına farklı Kore güneş kremi çeşitleri kullanabilirsiniz. Aradığınız yurt dışı kökenli güneş kremlerini Türkiye’de bulmakta zorluk çekiyorsanız yapmanız gereken oldukça basittir. Siz de Amerikadaniste’ye üye olup başta Kore üretimi olmak üzere en iyi güneş kremi alternatiflerine son derece kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Güneş Kremleri Nasıl Uygulanır?

Güneş koruyuculardan istenilen sonucun elde edilebilmesi için bu ürünlerin cilde doğru şekilde uygulanması gerekir. Bu noktada öncelikle şunu belirtmeliyiz ki bu ürünler, güneşe çıkmadan önce 15 ila 30 dakika önce sürülmelidir. Sürme işlemi oldukça pratiktir ve şöyle aktarabiliriz:

 • Güneş kremini uygulayacağınız bölgenin temiz olmasını sağlayın.
 • İki parmak kadar güneş kremini sürmek istediğiniz bölgeye dairesel hareketlerle, masaj yapar gibi yedirin.
 • Kremi sürülen bölgeye eşit şekilde dağıtın.
 • Uygulamanın ardından birkaç dakika bekleyip koruyucunun cilt tarafından iyice emilmesini sağlayın.

Bunlar dışında güneş koruyucu uygulamasına dair en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de bu işlemin hangi sıklıkla tekrarlanacağıdır. Özellikle yoğun olarak güneşe çıktığınız tatil günlerinde 2 saatte bir güneş kreminizi yenilemenizi öneririz. Çünkü terleme, suya girme gibi durumlarda en iyi güneş kremi markasının ürünleri dahi etkinliğini yitirebilir.

İyi Bir Güneş Koruyucu Nasıl Anlaşılır?

Bir güneş kreminin kaliteli olduğunu anlamak için dikkat edilmesi gereken birtakım faktörler vardır. Öncelikle ürünün, cilt için risk teşkil ettiğini belirttiğimiz UVA ve UVB ışınlarının etkilerini minimize edecek filtrelere sahip olması gerekir. Bunun dışında nemlendirici nitelik taşıması bir diğer etkendir. Etkisini uzun süre devam ettirebilmesi ve kolay sürülebilirlik de güneş kreminin sahip olması gereken özelliklerdir.

SPF yani Türkçe açılımıyla güneş koruma faktörü de ürünün kalitesini belirleyen en önemli etmenlerden biridir. Vücut geneli için SPF değeri en az 15 olan ürünler tercih edilmelidir. Aynı değer yüz için ise 30 olmalıdır.

Kullanım alışkanlıkları da kişisel olarak bir güneş kreminin işlevselliğini belirleyen faktörlerdendir. Örneğin; gün boyu aynı konumda kalmak yerine gezmeyi tercih eden biriyseniz hem uygulanması hem de çantada taşınması son derece kolay olan stick güneş kremleri sizin için idealdir. Dünyanın en iyi stick güneş kremi çeşitlerini yurt dışından sipariş etmek için Amerikadaniste’den yardım alabilirsiniz.

güneş koruyucu kullanan kadın

Hibrit Güneş Kremi Nedir?

Güneş kremlerinin bir süre önceye kadar kimyasal ve fiziksel olarak iki ana gruba ayrıldığını söyleyebiliriz. Kimyasal olarak tanımlanan ürünler, güneş ışınlarını absorbe etmek adına bazı reaksiyonlar oluşturarak cildi korur. Fiziksel güneş kremleri, cilt yüzeyinde bir tür bariyer yaratır ve bu sayede güneş ışınlarını yansıtarak koruma işlevini yerine getirir. 

Son dönemde popülerlik kazanan hibrit güneş kremleri bu iki grubun öne çıkan özelliklerini bir araya getiriyor. Bu sayede son derece etkili sonuçlar elde edilmesini mümkün kılıyor. Yani bu ürünler içindeki fiziksel koruyucular, ışınların önemli bir kısmını yansıtır. Etkisiz hâle getirilemeyen ışınlar ise kimyasal olarak absorbe edilir. Bu şekilde çift boyutlu bir koruma kalkanı yaratması nedeniyle hibrit yapıdaki ürünler, son dönemde en etkili güneş kremi türlerinden biri olarak kabul edilir.

Koreliler Hangi Güneş Kremini Kullanıyor?

Âdeta porselini andıran ciltlere sahip olmaları ve son dönemde K-Beauty olarak isimlendirilen kozmetik akımının popülerlik kazanması, Korelilerin hangi güneş kremini kullandığını çokça merak edilen bir konu hâline getirmiştir. Beauty of Joseon güneş kremi, bu ülkede en çok tercih edilen koruyucu ürünlerden biridir. Siz de yeşil çay, bal kabağı özü, niacinamide ve pirinç özü içermesiyle fark yaratan bu ürüne ulaşmak için Amerikadaniste’yi tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem uygun fiyat hem de hızlı kargo avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kore Güneş Koruyucuları Nelerdir?

Daha önce de bahsettiğimiz üzere Kore menşeili güneş koruyucular son yıllarda fazlasıyla rağbet gören ürünlerdir. Bu ürünler arasında öne çıkanları şöyle listeleyebiliriz: 

 • ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen
 • Naturium Dew-Glow Moisturizer SPF 50 PA++++
 • Neogen Day-Light Protection Airy Sunscreen
 • CosRX Vitamin E Vitalizing Sunscreen SPF 50+

Siz de bu saydığımız ürünlerin internet sitelerini ziyaret edip özelliklerini detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Sonrasında cilt yapınız ve ihtiyaçlarınıza uygun olan en iyi Kore güneş kremini seçebilirsiniz. Ardından da Amerikadaniste’nin hızlı kargo süreci ve pratik alışveriş sistemiyle bu ürünlere kolayca sahip olabilirsiniz.

En İyi Kore Güneş Kremi Önerileri

Güneş kremi önerileri verirken öncelikle göz önünde bulundurulması gereken konu cilt tipidir. Çünkü cilt tipinize uygun olmayan ürünleri kullanmanız hâlinde arzu edilen sonuçlara ulaşmanız zorlaşır. Kore ürünleri arasından yağlı ciltler için güneş kremi önerisi olarak Tacobo Bio Watery Sun Cream SPF 50 PA++++’ı işaret edebiliriz. Lekeli ciltler için en iyi güneş kremi alternatiflerinin başında ise Innisfree Daily UV Defense Sunscreen SPF 36’yı sayabiliriz. Siz de Amerikadaniste aracılığıyla ihtiyacınıza en uygun olan Kore güneş kremi çeşitlerini kolayca satın alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Amerikadaniste aracılığıyla siparişinizi oluşturmaktır. Ardından ürünleriniz çok kısa bir süre içinde Türkiye’deki adresinize teslim edilir. Sipariş vermek istediğiniz sitede kredi kartlarına ya da diğer ödeme sistemlerinde kısıtlamalarla karşılaşıyorsanız da çözüm basittir. Amerikadaniste’nin bu gibi durumlar için geliştirilmiş Benim İçin Al servisiyle yurt dışından alışveriş yapmanın konforunu deneyimleyebilirsiniz.

You Might Also Like...

No Comments

  Leave a Reply